piątek, 27 lutego 2015

To nic, tak trzeba żyć

A kiedy podasz mi śniadanie
I zapach kawy mnie obudzi
Wtedy wiem, że jesteś przy mnie
Jak kołdra, która grzeje mnie.

Spoglądam przed siebie
Wspominam za siebie
I widzę Cię przy mnie
Jak bukiet kwiatów na stole.

To nic, tak trzeba żyć
By Ty widziała mnie
A Ja Ciebie w naszym domku
O który wspólnie dbamy.

Więc wypiję tą kawę czarną
Jak twe oczy dające ciepło
I zacznę od nowa dzień
Razem z Tobą kochanie.

Autor Jacek Marek Krawczyk
Kraków 2015.02.27

piątek, 20 lutego 2015

Cygański grajku za grosz




Teraz gdy nadszedł dzień
Zaśpiewaj nam tą pieśń
O miłości, która połączyła nas
I tak mija dzień za dniem,
Lecz rozstać się już przyszedł czas.

Motel oświecony Ty wsiadasz do samochodu
Czas łzy uronić nad sobą, że Ty i Ja to My
Teraz graj nam tą melodię słodką
Cygański grajku za grosz.

O Boże znowu czekam na ten dzień
By spotkać cię na trawniku wokół drzew
Och moje cierpienia
Nigdy nie przestanę kochać
Tak życie nauczyło mnie

Motel oświecony Ty wsiadasz do samochodu
Czas łzy uronić nad sobą, że Ty i Ja to My
Teraz graj nam melodię słodką
Cygański grajku za grosz

Nigdy więcej nie opuszczę cię
Me łzy przysłoniły oczy me,
Spojrzałem na dziewczynę zalotnie
Od szczęścia, że wyjdzie za mnie
Tak ją pokochałem

Motel oświecony Ty wsiadasz do samochodu
Czas łzy uronić nad sobą, że Ty i Ja to My
Teraz graj nam melodię słodką
Cygański grajku za grosz.

Autor Jacek Marek Krawczyk
Kraków 2001.05.04




niedziela, 15 lutego 2015

To nic ale warto było

Noc pochmurna a Ja przytulony do poduszki
Wybiegam myślami wstecz
Marząc jak zatańczyć na disco
Z tobą kochanie,
Którą wypatrzyłem sobie w klubie Disco

A kiedy zasnę i chowam karaluchy pod poduchy
Wtedy będę śnił o Tobie kochanie
Jak posiadłaś moje serce
Oddając mi się cała jak ćma słońcu

Budzę się rano z uśmiechem na mej twarzy
Patrzę przez okno i widzę Ciebie
Jak czekasz na mnie by razem
Iść przed siebie

To nic ale warto było
Przespać się z Tobą w tą noc
Kiedy deszcz na polu padał
A wszyscy wołali tańczcie tańczcie
My wam zagramy tą piosenkę
Z którą warto przez życie iść.

Autor Jacek Marek Krawczyk

Kraków 2015.02.15