piątek, 20 lutego 2015

Cygański grajku za grosz




Teraz gdy nadszedł dzień
Zaśpiewaj nam tą pieśń
O miłości, która połączyła nas
I tak mija dzień za dniem,
Lecz rozstać się już przyszedł czas.

Motel oświecony Ty wsiadasz do samochodu
Czas łzy uronić nad sobą, że Ty i Ja to My
Teraz graj nam tą melodię słodką
Cygański grajku za grosz.

O Boże znowu czekam na ten dzień
By spotkać cię na trawniku wokół drzew
Och moje cierpienia
Nigdy nie przestanę kochać
Tak życie nauczyło mnie

Motel oświecony Ty wsiadasz do samochodu
Czas łzy uronić nad sobą, że Ty i Ja to My
Teraz graj nam melodię słodką
Cygański grajku za grosz

Nigdy więcej nie opuszczę cię
Me łzy przysłoniły oczy me,
Spojrzałem na dziewczynę zalotnie
Od szczęścia, że wyjdzie za mnie
Tak ją pokochałem

Motel oświecony Ty wsiadasz do samochodu
Czas łzy uronić nad sobą, że Ty i Ja to My
Teraz graj nam melodię słodką
Cygański grajku za grosz.

Autor Jacek Marek Krawczyk
Kraków 2001.05.04




niedziela, 15 lutego 2015

To nic ale warto było

Noc pochmurna a Ja przytulony do poduszki
Wybiegam myślami wstecz
Marząc jak zatańczyć na disco
Z tobą kochanie,
Którą wypatrzyłem sobie w klubie Disco

A kiedy zasnę i chowam karaluchy pod poduchy
Wtedy będę śnił o Tobie kochanie
Jak posiadłaś moje serce
Oddając mi się cała jak ćma słońcu

Budzę się rano z uśmiechem na mej twarzy
Patrzę przez okno i widzę Ciebie
Jak czekasz na mnie by razem
Iść przed siebie

To nic ale warto było
Przespać się z Tobą w tą noc
Kiedy deszcz na polu padał
A wszyscy wołali tańczcie tańczcie
My wam zagramy tą piosenkę
Z którą warto przez życie iść.

Autor Jacek Marek Krawczyk

Kraków 2015.02.15

czwartek, 12 lutego 2015

Zakaz palenia

Zakaz palenia mnie obowiązuje wyrobów tytoniowych. Ale nie tak łatwo rzucić palenie gdy się paliło prawie 40 lat. Wiem na pewno zdradzę wam w sekrecie, że tylko zdrowy człowiek może nie palić, ale to nie znaczy, że nie palę i już i niech się dzieje co chce. Ja oczywiście głupi nie jestem i nie mam zamiaru zgrywać bohatera z silną wolą. Dlatego gdy już nie palę papierosów to od czasu do czasu pociągam sobie papieros elektroniczny, aby powoli wyzbyć się nałogu palenia papierosów tytoniowych. Zdradzę wam w sekrecie, że już mam ciśnienie w normie czyli 128/ 85 i 76 puls, ale jeszcze zażywam propranolol trzy razy dziennie. No to trzymajcie się i temu kto chce rzucić palenie życzę powodzenia.
Autor tekstu Jacek Marek Krawczyk
Kraków 2015.02.10