poniedziałek, 2 lutego 2015
Ja oczywiście jestem ograniczony...
Wysławianie się, a pisanie to dwie
różne rzeczy.
Ja oczywiście jestem ograniczony w
piśmie i mowie,
ale czasami coś uda mi się przemycić.
No to więc zaczynam;
Historia moja będzie krótka,
Jeszcze bardziej moje życie,
Gdy starzeję się,
A czas biegnie coraz szybciej.
Więc ja już się nie martwię,
Bo przeżyłem swoje.
Teraz czas na wypoczynek
I obserwowanie jak moja córka i wnuki
Daję sobie radę w tym
nieuporządkowanym świecie.
Autor Jacek Marek Krawczyk
Kraków 2015.02.02
piątek, 30 stycznia 2015
Chęć czytania wierszy
Chęć czytania wierszy jest w nas i
mamy to we krwi póki piszemy swoje, lecz ja pisałem, a wcale nie
interesowały mnie cudze wiersze. Oczywiście kilka wierszy znam ze
szkół, ale dlaczego ja się zaraziłem tym i piszę wiersze,
ano dlatego, że jest to najkrótszy skrót przekazywania myśli
swoich. Im POETA uboższy tym szybciej się wypala i zazwyczaj
gdy już wkracza w dorosłe życie przestaje pisać, lecz ja już mam
53 lata i jakość się nie wypaliłem. Więc aby wam udowodnić, że
tak jest postanowiłem znowu napisać wiersz.
Wspomnienia wracają jak...
Ulotne wspomnienia moje
Chciałoby się przypomnieć
Te chwile, które coś znaczą
Jednak tylko przeplatają się
Wspomnienia i złe i dobre
Lecz kiedy jestem wśród swoich
I mowa nabiera rumieńców
To wspólnymi siłami
Wspomnienia wracają jak
Bocian do swojego gniazda
Czasami myślę sobie,
Ze przecież żywi będą świadczyć
O moim życiu jakie przeszedłem
Wraz z ludźmi, których
Spotkałem na swojej drodze
Nieraz serce boli
Kiedy odchodzą mi bliscy
Bliscy mojemu sercu
I tak to już w życiu bywa,
Ze zostają wspomnienia u tych co żyją.
Autor Jacek Marek Krawczyk
Kraków 2015.01.30
czwartek, 29 stycznia 2015
Sudolanie dziękują
Popatrzcie się jaki świat jest mały.
Nasza koleżanka Madzia ćwiczy i występuje w Hurze Harfa który
ma swoją siedzibę przy kościele parafialnym Ojców Karmelitów na
Piasku w Krakowie na ul. Karmelickiej. Ponieważ ciekawi byliśmy
jak śpiewa Hur postanowiliśmy zaprosić ich do naszego domu na ul.
Sudolską.. Mnie jako przewodniczącemu społeczności Sudolan
wypadło podziękować po występie jak i na moim blogu.
W
imieniu społeczności Sudolan dziękuję za występ Hurowi Harfa i muszę
powiedzieć, że jestem pod wrażeniem jak i społeczność
Sudolanie. A świadczy o tym cisza jaka panowała na sali i
gromkie brawa po każdej pastorałce i kolędzie. Dziękuję z całego
serca.
Autor tekstu i zdjęcia Jacek Marek
Krawczyk
Kraków 2015.01.29
Subskrybuj:
Posty (Atom)

